Лайфхаки для усвідомленості

Як і обіцяв, пропоную кілька ідей, які допоможуть “прокачати м’яз” усвідомленого життя.

?Наступного разу, коли будете гуляти сквером – зупиніться на хвилину, озирніться навколо, подивіться, як виглядає сквер? Що з’явилося нового? Чи зникло, можливо, “ваше дерево”, під яким ви колись цілувались? Чи, взагалі, сквер новий, а раніше тут було поле, де ви грали у футбол?

 

? Займаючись домашніми справами, зупиніться на хвилину і спробуйте усвідомити: що є навколо вас? Чи стоять у вашій кімнаті ненависні вазони, які подарували колись рідні-близькі, і викинути ніззя? Чи, можливо, вам набридли ваші шпалери, “але ж ремонт це так дорого і заморочно”? Чи зручно вам сідати за ваш стіл під вікном? А якщо уявити, що його перенести до дверей? Як тоді зміниться ваша кімната? Як зміняться ваші відчуття у вашій кімнаті?

 

?Упродовж дня намагайтеся запам’ятати різні відчуття, а ввечері (перед сном) – зробіть собі невеликий звіт. Що було найцікавішим на дотик? Який був найприємніший смак? А найяскравіший запах? Яке відчуття було найнеприємнішим? А що подарувало найбільше радощів? Від чого було незвично? Що зігріло долоню?..
Цей перелік можна розширювати до безкінечності, але головне – почати хоча б із чогось. О, так, за щоденною метушнею не завжди знайдеться аж ціла хвилина, щоб просто постояти. Але ви спробуйте – а раптом зрозумієте, що бігли трохи не за тим маршрутом? ?

 

А прямо зараз можете написати в коментарях, що відчуваєте тілом. Вам голодно/сито? Холодно/тепло? Взуття зручне? Шия не затерпла? Очі примружені чи широко розплющені? Та й взагалі, діліться думками.

 

Щиро ваш, Микола Кідер

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *