Вашій увазі пропонуються праці автора екзистенційного напрямку в психології, прижиттєвого класика сучасності, Ірвіна Ялома, познайомившись з якими ви подивитесь на світ під іншим кутом.

Когда Ницше плакал

Автор численних бестселерів Ірвін Ялом представляє вашій увазі захоплюючу суміш фактів і вимислу, драму про кохання, долю і волю, яка розгортається на тлі інтелектуального бродіння Відня дев’ятнадцятого століття, напередодні зародження психоаналізу. Неабиякий пацієнт… Талановитий лікар, охоплений муками… Таємний договір. Поєднання цих елементів породжує незабутню сагу, яка ніби мала місце в житті видатного філософа Європи (Ф. Ніцше) і одного з батьків-засновників психоаналізу (Й.Брейера). Ялом втягує в дію не тільки Ніцше і Брейера, а й Лу Саломе, “Анну О.” і молодого медика-інтерна Зигмунда Фрейда.

Экзистенциальная психотерапия

Класичне питання – «У чому сенс життя» – зазвичай ставить сучасну людину в глухий кут. А коли пошуки сенсу стають самоціллю, закінчуються вони часом тупиковими життєвими ситуаціями: депресіями, страхами, самотністю, залежностями, нав’язливими думками і діями, спустошеністю і переживанням втрат і кінечності існування.

Простими і зрозумілими словами автор допомагає по-новому поглянути на власне існування в цьому світі, самому визначити свій сенс життя. За версією Ірвіна Ялома, основними питаннями людського буття є: смерть, свобода, ізоляція і безглуздість. В основі проблеми – екзистенційий динамічний конфлікт, що породжується конфронтацією особистості з будь-яким з цих життєвих фактів. Упор робиться не на сенс життя як такий, і навіть не пошук його, а на лікування відсутності сенсу в певний період життя.

Лечение от любви

У цій книзі Ірвін Ялом виступає в якості досвідченого практика, який вирішив поділитися з читачами найбільш цікавими історіями своїх пацієнтів. Безсумнівний літературний дар, щирість і мужність автора, з готовністю розкриває перед читачем не тільки секрети «професійної кухні», а й свої особисті прорахунки і слабкості, перетворює кожну з розказаних в книзі новел в захоплююче читання не тільки для професіоналів, але і для найбільш широкого читача, – адже проблеми, з якими стикаються пацієнта лікаря Ялома, актуальні абсолютно для всіх: біль втрати, неминучість старіння і смерті, гіркота відторгненої любові, страх свободи.

Мамочка и смысл жизни

Можна без кінця чути, що слово лікує, історія вчить, але залишатися при цьому досконалим скептиком. Але варто відкрити книгу Ялома і прочитати кілька перших рядків, і ці істини перестають бути банальними. Автор – чудовий оповідач, він не тільки вміє розповідати, він любить це робити. Беручи до рук цю книгу, ви залишаєтесь один на один з автором і стаєте не стільки читачем, а скоріше слухачем. Ну і, зрозуміло, учнем, тому що цей оповідач вчить. І коли він говорить: «Слухайте своїх пацієнтів. Дозвольте їм вчити вас», на якусь мить ви міняєтесь місцями: ви стаєте лікарями, а Ялом –  вашим пацієнтом, який вчить свого терапевта.

Дар психотерапии

Перш за все книга адресована молодим терапевтам і студентам-психологам. Для своїх молодих колег Ялом може стати мудрим і доброзичливим старшим наставником і помічником. Ніяких догм, ніякої пихатості – прості і ясні поради, які не тільки допоможуть в роботі, але і позбавлять від невпевненості, такої властивої початківцям-психотерапевтам. Але і для клієнтів (реальних або потенційних) ця книга представляє чималий інтерес. Процес терапії представлений в ній простим і прозорим. Якщо у вас є ілюзії з приводу магічної природи психологічної роботи, вони розвіються. Якщо у вас є страхи – вони зникнуть. Книга може допомогти зважитися на психотерапію або ж зрозуміти, що в багатьох ситуаціях людина здатна впоратися сама.

Лжец на кушетке

Дивовижне поєднання психологічної проникливості і чудової живої уяви, вбрані в яскраву і витончену мову прози. Змінивши давню звичку розповідати читачеві про внутрішній світ і сокровенні переживаннях своїх пацієнтів, доктор Ялом звертається до інших учасників психотерапевтичних відносин – до самих терапевтів. Їх історії розказані з дивовижною теплотою і нещадною відвертістю. Звернувшись до роботи доктора Ялома, читач, як завжди, знайде тут інтригуючий сюжет, приголомшливі відкриття, проникливий і неупереджений погляд на терапевтичну роботу. Ялом показує виворіт терапевтичного процесу, дозволяє читачеві скуштувати заборонений плід і дізнатися, про що ж насправді думають психотерапевти під час сеансів. Книга Ялома – прекрасний оглядовий майданчик, з якого ясно видно, які пристрасті володіють учасниками психотерапевтичного процесу.

Вглядываясь в солнце. Жизнь без страха смерти

Тема, піднята в цій книзі, гостра і болюча, вона рідко виноситься на відкрите обговорення. Але страх смерті в тій чи іншій формі є у всіх людей, просто зазвичай ми намагаємося викинути думки про кінець нашого життя з голови, не думати, не пам’ятати про це. Тепер у вас в руках дуже дієвий інструмент боротьби з болісними страхами. Ця книга вчить зрозуміти і прийняти умови людського існування і сповна насолоджуватися кожною хвилиною життя. При всій серйозності теми книга захоплює завдяки майстерності чудового оповідача – Ірвіна Ялома.

Групповая психотерапия

Тут сконцентрований найбільш цінний досвід, напрацьований в області групової психотерапії. У книзі наводиться найбільш повний опис групового процесу і даються приклади з терапевтичної практики. Як досвідчений психотерапевт, визначаючи лікувальний характер групової діяльності, Ялом докладно висвітлює роботу терапевта з групою, його стратегію і тактику, дає характеристику динаміки самої групи і поведінки її членів.

Хроники исцеления

Це щоденник одразу двох людей – лікаря і пацієнтки. Дві точки зору на процес, дві особистості в складних, глибоких відносинах. І саме ці відносини, а не «магічні» терапевтичні прийоми дозволяють героїні змінити свій погляд на себе і на світ. Психотерапія – складний шлях, який двом людям потрібно пройти разом. Шлях, який робить нас ближчими – в першу чергу до самих себе.

Шопенгауэр как лекарство

Досвідчений психотерапевт Джуліус дізнається, що смертельно хворий. Його дні добігають кінця, і в останній рік життя він вирішує виправити давню помилку і вилікувати пацієнта, з яким двадцять років тому зазнав краху. Філіп – філософ за професією і мізантроп за покликанням, планує займатися «філософським консультуванням» і лікувати людей філософією Шопенгауера – так, як вилікував колись себе. Ці двоє стикаються в психотерапевтичній групі, і за рік змінюються до невпізнання. Один вчиться вмирати. Інший вчиться жити. «Генеральна репетиція життя», яка відбувається в групі, від життя не відрізняється: так само цікава і так само повна несподіванок… «Шопенгауер як ліки»  – книга  про те, як філософія губить і рятує людську душу.

Залишились питання – пишіть нам!