Комфорт і тіло

Довго не міг знайти назву для статті. Комфорт і тіло – це як небо і зірки. Одне без одного ймовірне, але не дуже потрібне.

Тіло людини створене таким чином, що в разі, коли виникає відмінне від норми відчуття – це сигнал. Завдання сигналу – показати свідомості, що тіло потрапило в ту чи іншу ситуацію і з ним відбувається щось приємне або не дуже. Розглянемо на прикладі: людина лягає в ванну. Спочатку відчувається температура води. Якщо вона зависока, тіло реагує, і «в голову» приходить усвідомлення: воду потрібно розбавити холодною водою. Адже якщо тіло занурити в дуже високу температуру / перекинути на себе щось гаряче – буде опік. Якщо ж температура води у ванні занадто холодна – треба додати гарячої, оскільки можна змерзнути. Банально і очевидно, правда?

 

Звідки беруться відчуття в тілі

Біль, набряк, відчуття лоскоту, напруга і розслаблення м’язів, поколювання – це далеко не повний список відчуттів, які виникають в тілі через певні внутрішні (всередині тіла) або зовнішні процеси (коли який-небудь подразник контактує з тілом). Базовий і найбільш сприятливий для тіла стан, як правило, свідомістю не помічається. Коли немає ні сверблячки, ні зубного болю, очі не печуть і так далі – людина говорить: «Я в порядку». Це означає, що тіло перебуває в еталонному стані «норми»  або кажуть «комфорт». На жаль, такий стан є короткочасним. Людину постійно щось «дражнить», аналізатори постійно працюють і «ловлять» сигнали. Ми щось бачимо, чуємо, відчуваємо на смак, до нас доносяться запахи… Взаємодія із зовнішнім світом змінює відчуття в тілі. Вони бувають для нас приємними – відчуття ситості після смачного обіду, або неприємними – відчуття болю від падіння з велосипеда.

Ці маячки (сигнали) ми вчимося сприймати з дитинства і, в більшості випадків, вони корисно-інформативні. Все життя людина намагається жити так, щоб отримувати більше приємних сигналів, ніж неприємних. Відчувати більше задоволення, аніж болю.

 

Комфорт. Як облаштувати?

Налаштувати комфорт навколо себе зовсім не складно і дуже корисно: поліпшується психологічний стан; росте відчуття щастя;  навіть покращується імунітет.

Як це зробити? Оточити себе речами, які викликають у вас приємні відчуття. Підкреслюю, саме у Вас. Бачите, модні дизайнери справді можуть створити прекрасний, модний, який там ще, інтер’єр у вашому будинку. Але якщо Вам там погано, хай він буде хоч 100 разів комфортний – задоволення він не принесе.

А облаштувати відповідно до своїх потреб і відчуттів – завжди вірний вихід.

комфорт

Хвороби – це порушення внутрішнього комфорту. Щоб їм запобігти, ми можемо:

  • свідомо, уважно ставитись до свого тіла;
  • відстежувати зміни, які відбуваються всередині нас;
  • вчасно реагувати на прояви маячків нашого тіла.

Виконуючи такі не хитрі правила ваше здоров’я завжди буде міцним, а настрій хорошим!

 

Висновки

Прислухайтеся до свого тіла. Робіть речі, які будуть йому приємними і уникайте тих, які викликають неприємні відчуття.

Подумайте, навіть емоції мають певні фізичні прояви: відчуття небезпеки, як правило, відчувається в області шлунку (ще називають стан «м’який живіт»); весь спектр любовних почуттів відгукується теплом в області серця; а сексуальну напругу відчуваємо також теж в певній зоні, і це не ніс чи спина.

Налагоджуйте комфорт навколо себе. Будьте щасливі і здорові!

 

Щиро Ваш, Микола Кідер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *