Панічні атаки: як діяти, коли ти поруч?

Ніч, тихенько-спокійно, ніщо не віщує біди. Сплю. І тут мене вириває зі сну знайоме відчуття: починає паморочитися в голові.
Знаєте, як перебереш із алкоголем і не можеш заснути через «вєртальоти»? Заплющуєш очі (або і не заплющуєш), а «картинка пливе». От у мене почалися «вєртальоти» під час сну. І ні, перед тим я не пив.
А справа була в тому, що мені затисло один із хребців шийного відділу, і вестибулярний апарат «розхлябався».
Чому відчуття знайомі? Бо таке бувало раніше. Сам стан дуже схожий на напад панічної атаки або ВСД: то кидає в піт, то морозить, паморочиться голова, нудить, а свідомість намагається «вирівняти горизонт». Дякуючи досвіду, я знав, що з собою робити. Також це знала моя дружина. (Наразі я в порядку, дякую за хвилювання ☺ )
А що, якби такий напад у мене був уперше, і моя дружина була «не в курсі»?.. Постфактум вона зізналася, що перші хвилини було дуже незрозуміло, що зі мною робити.
Тож я вирішив розповісти про те, як варто поводитися, якщо поруч із вами (вдома, на роботі, та й просто на вулиці) – людина, яка страждає на ВСД або ПА.

Continue Reading

Лайфхаки для усвідомленості

Як і обіцяв, пропоную кілька ідей, які допоможуть “прокачати м’яз” усвідомленого життя.

?Наступного разу, коли будете гуляти сквером – зупиніться на хвилину, озирніться навколо, подивіться, як виглядає сквер? Що з’явилося нового? Чи зникло, можливо, “ваше дерево”, під яким ви колись цілувались? Чи, взагалі, сквер новий, а раніше тут було поле, де ви грали у футбол?

 

Continue Reading

Проблема усвідомленості, або в чому наша проблема?

Ну, що? Закінчилось? Відпереживали? Та ні, звісно. Ще ж там всякі суди будуть, страйки… Про що я? Ну, як, тож вибори у Штатах завершились. А чим останній час жило українське суспільство? Особисто в мене у стрічці новин було тільки про це. «Трамп всьо нам зробив, маладєц!» – «От і що він там зробив, ваш Трамп? Прийде Байден, все буде по-іншому». І так далі.
Я розумію резонанс виборів у самих Штатах. Там країна буквально поділена на два непримиримих табори. Але чому президент США так сильно хвилював (хвилює?) наших співгромадян, і чому їх так мало хвилюють (принаймні, за кількістю тих, хто голосував) наші, місцеві вибори – ті, що прямо впливають на їх життя?
Давайте трошки поміркуємо в цьому ключі. І, як не дивно, ці міркування будуть повністю відповідати основному напрямку моєї діяльності – терапії панічних атак і ВСД.

 

Continue Reading

Бісовий Геловін

«Християни! Одумайтеся! Геловін – це не набожний праздник. Це свято нікому благословення не принесе. Хай благословить вас Господь.»
Такий пост я нещодавно прочитав в одній із груп, присвячених «традиційним цінностям», і задумався: а справді, наскільки “бісовим” є це свято?

  Continue Reading

Заперечення. Злість. Торг. Депресія. Прийняття.

Ці стадії горювання для багатьох стали мемом. Але крім приводів для жартів, вони дають нам можливість більше розуміти себе і близьких, коли ми переживаємо неприємну ситуацію.
Та чи ними єдиними? Насправді, втрата викликає у нас куди більше реакцій, які ми навіть не усвідомлюємо. І хоча психологи вивели їх у такий красивий графік, ці почуття і відчуття змішуються, зміщуються, сплутуються і чіпляються одне за одне. Важливо – не застрягнути на одному з них.

Continue Reading

Політ нормальний, або як живеться без психологів

– Я виріс без оцих ваших психологів – і нічого, нормально!
Приваблива теза. Для багатьох дуже «підкуплива» своєю простотою і зрозумілістю.
Мовляв, усі ми прожили непросте життя. Усі справлялися, як уміли. І враховуючи те, що нині більшість із нас не лікується у психіатричній лікарні – значить, все вийшло не так погано. Значить, отримані уроки життя, досвід і виклики – пройдені. Принаймні, станом на зараз. Хто знає, що нас чекає далі?
І хто ж є отими самими «нормальним» людьми? Давайте трішки ближче на них подивимось.

Continue Reading

Пара та стосунки в ній

У житті більшості людей дуже важливе місце займають такі питання, як сім’я, партнерські стосунки, подружжя. Найважливіше, як на мене, знати як зберегти сім’ю від зрад, від розбивання щасливого гніздечка об рутину, як не втратити високий ступінь любові і поваги як на початку стосунків, так і в глибокій старості.
У даній статті я хочу озвучити кілька думок, які, я певен, будуть у нагоді абсолютно кожному.

Continue Reading

Сепарація. Проблема батьків і дітей

Прихід дитини в наш світ, зазвичай, свято для родини. Рідні вітають молодих батьків, новоспечені дідусь з бабусею змахують сльози радості від усвідомлення того, що їх діти вже виросли, а в світі з’явилась ще одна душа. Було б, справді, дуже добре, якби життя кожної дитини (людини) було наповнене тими емоціями, як під час її народження. Проте батьки часом, а насправді постійно, забувають одну просту істину: новонароджена дитина – ніяка не «лялічка», не «крихітка» і не іграшка, а окрема людина.,

Continue Reading

Родина і її вплив

У попередніх статтях ми торкалися теми стосунків у цілому та особистих кордонів. Проте є один аспект, який поєднує ці дві теми. Найбільш цікавий, як на мене, прояв розмитості кордонів – це коли родина починає впливати на пару. Мабуть, чули в застільному спілкуванні фрази типу: «От в нас підріс(-ла) красень(-уня), а в мого кума-брата-свата є…» (приблизно такого ж віку дитина протилежної статі). І в ході такої бесіди витікає, що було б добре одружити гарних діточок. Виглядає невинно. І справді, що поганого? Ну познайомляться молодик з дівчиною і в них зародяться стосунки. Проте «сіль» в самій ідеї.

Continue Reading