7 кроків до своєї мети. Крок 6 – Ентузіазм.

Передостання стаття в нашому циклі. Як на мене, один з найбажаніших станів, в який може потрапити людина – це ентузіазм. Спробую написати кілька слів про цей стан і те, як в нього входити, коли відчуваєте, що лінь ось-ось накинеться на вас.

Сумнівів немає – всі знають, що таке ентузіазм. Це стан, при якому будь-яка робота робиться на «6-й швидкості». Або ж кажуть, «все в руках горить». Справа йде дуже добре, високий рівень успішності і задоволення від процесу – це лише кілька варіантів опису цього чудового стану. Важливим є вміння входити в нього, коли його немає.

 

Як повернути собі «іскру»

Один із найбільш дієвих способів викликати стан ентузіазму – це візуалізація моменту, коли те, до чого ви йдете, вже в ваших руках. Мета, бажання, мрія – коли стає реальністю – приносить у життя щастя, радість і задоволення. І навіть коли просто уявити, що те, до чого ви прагнете, вже є у вашому житті – ви переживете сильний емоційний підйом. Це відчуття: «Та-а-ак! Скільки поту, крові і сил витрачено. І ось воно! Ну нарешті!». Перебування, навіть подумки, в такому стані піднімає настрій і може викликати стан ентузіазму, щоб прискорити отримання бажаного.

ентузіазм

 

Другий спосіб увійти в стан ентузіазму – це, як я його називаю, «метод вченого». Дивно звучить, але дієво. Все, що від вас потрібно – це підійти до вирішення питання з точки зору не людини, що потрапила в просак, а вченого, який тестує новий винахід. Тобто: «Ага … якщо я роблю так… не виходить… Ясно, а якщо з іншого боку? Теж не виходить. Цікаво, ану давай ще якось…» Такий погляд на предмет проблеми буде «розчухувати» вашого внутрішнього винахідника. Тоді будь-яка справа буде не проблемою, а цікавим експериментом.

І третій спосіб, яким користуюся я сам і часто рекомендую іншим – це сперечатися з самим собою. Брати самого себе на «слабо»). Як в дитинстві ми дражнили один одного фразою: «Ти не зможеш дострибнути до яблука!» А у відповідь чули: «Я можу, тільки не хочу!». Точно за таким принципом.

Ставимо собі за мету і дражнимо себе:

– Що, не виходить? Ой, бідося…

У свою чергу «інша» частина себе у відповідь:

– Не спробую – не дізнаюсь! Очі бояться, а руки роблять! Буду робити, поки не вийде!

 

Такими не складними методами можна стимулювати себе і перейти в стан ентузіазму – найбільш продуктивного з усіх, в яких може працювати людина. Коли людині не цікаво – робота може навіть добре робитися, проте від неї буде «віяти» втомою як фізичною, так і моральною. А коли є те, що викликає інтерес, захоплення, пристрасть – тоді справи робляться «веселіше».

Займайтеся улюбленою справою, частіше бувайте в стані ентузіазму і рідше під владою ліні. Залишився останній крок!

Попередній крок тут.

 

Щиро Ваш, Микола Кідер

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *