7 кроків до своєї мети. Крок 5 – Стиснути зуби.

Іноді треба показати невдачам і ліні зуби. А іноді, свої зуби треба стиснути і йти через «не можу» до своєї мети-мрії. Крокуємо разом! Залишилося недовго!

Давайте будемо чесними самі з собою. Як не крути, як не відкидай – лінь постійно підстерігає. Варто лише трохи послабити пильність – і ми вже лежимо на дивані з чіпсами, порожнім поглядом втупившись в смартфон або  TV. А повинні, за планом, віджиматися або грати на гітарі. Погодьтеся, всі такі. І я такий. Однак з лінню треба боротися. А також з «власними можливостями». Я взяв ці два слова в лапки не просто так.

стиснути зуби

З лінню все просто: чим більше ми будемо лежати на дивані – тим далі наша мета буде від нас. Продовжуйте, якщо хочете. А інші, в цей же час, пишуть романи, складають пісні, вчаться акробатичним трюкам і тому, як поглядом зупиняти таксі. Можете і далі сидіти в соцмережах і грати в ігри. Справа ваша і вибір ваш. Тільки одне не зрозуміло: ви прийшли до 5-го кроку з 7-ми, щоб тут і зараз здатися ліні?

 

«Більше не можу!» І «Та ну його все до біса! Воно мені треба взагалі?»

У першому варіанті, як правило, мотивація до подолання перешкод висока. «Більше не можу» настає в момент реального краю можливостей або коли людина себе дуже сильно любить. Коли «більше не можу» – край фізичним  можливостям, людина після останньої спроби (наприклад, відтискання від підлоги) просто падає. Психологічно людина усвідомлює, що в даний момент руху немає. Однак з часом, при наступній спробі, вона буде долати перешкоду. Якщо ж людина занадто сильно себе любить – це значить, що їй не важливий результат. Вона й так зробила багато, навіщо насилувати себе? Нє, телевізор – наш варіант!

Стан «все під три чорти!» буває також в двох варіаціях. З одного боку, це «стиснути зуби» і фігачити, в іншому – це бажання потрапити на диван до телевізора.

Коли «все під три чорти!» є чистою формою стану «стиснути зуби» – це найбільш гострий і, мабуть, продуктивний стан, в якому людина сміється сама над собою, примовляючи:  «Ну що, вже здався?» Або: «Ой, невже пальчик заболів? Все-все-все, ніякої гітари, тепер тільки манікюр!» Коли внутрішній голос раз по раз критикує за «соплі» і змушує йти далі, незважаючи на біль або невдачі результати ніколи не змушують на себе чекати.

Другий варіант «все під три чорти!» – це також форма ліні, про яку вже згадувалося раніше. Тут все просто: або ви долаєте це стан і йдете далі, або зупиняєтеся на крок (а можливо робите крок назад) до своєї мети.

От і все. Все дуже просто. Якщо ви покажете «зуби» своїм страхам невдачі, фізичним можливостям і власній ліні – ви зможете дійти до мети. Якщо вас здолали невдачі, не падайте духом. Відпочиньте, тільки не зупиняйтеся!

P.S. Чекайте крок 5.2!

Попередній крок.

 

Щиро Ваш, Микола Кідер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *