7 кроків до своєї мети. Крок 4 – Ревізія

Ревізія – це спосіб побачити, що вдалося зробити, а що ні. Як не крути, а буває складно виконати те, що сам запланував. Це ніщо інше, як перевірка самого себе на ступінь боротьби з лінню і реальність плану, який ви собі написали.

 

Що ж таке ревізія?

Одне із завдань, яке несе ревізія – знайти «підводні камені», стане очевидно, яке завдання дається найважче. Тоді, звичайно, треба буде попрацювати над ним додатково. Візьмемо приклад гри на гітарі. Коли учень навчається, він (крім багато чого іншого) вивчає акорди. Спочатку базові, потім більш складні. Окремою категорією виділені акорди з використанням «баре». Часто вивчення цієї групи акордів дається важко і це може бути відходом від плану. Однак, це лише маячок. Оскільки прийом дається важко, йому треба приділити трохи більше часу. Це не проблема учня. Це лише питання техніки, практики і часу. Так само і в інших сферах. Кожному з нас щось дається легше, а щось складніше. Головне не зупиняти рух. Нехай повільно, але рухатися крок за кроком, кожен день наближаючись до мети.

ревізія

Поглянувши в щоденник і проаналізувавши причини, чому одні пункти виконані, а інші ні – можна перебудувати план, якщо він виявився занадто складним. Можна зробити планову перерву, але ні в якому разі не забувати, для чого всі потуги. Не забувати про те, що ви отримаєте, коли пройдете свій шлях.

Ще кілька слів про любителів робити все ідеально. Простіше кажучи, про перфекціоністів. Так, вони завжди виконують все, що планують і, мало того, роблять це не «на 5», а «на 5+». Але є маленьке але. Вони, як правило ставлять надміру складну мету і через свою впертість, так чи інакше, доводять її до кінця. У мене питання: чи справді варто буквально кожен крок, пов’язаний він з ціллю чи ні, нереально ускладнювати максималізмом і в режимі галопу мучитися, не встигаючи по дедлайну? Спірне питання. А запас сил, енергії, здоров’я в організму не такий вже й безмежний.

Розумне планування та здоровий критицизм без фанатизму – шлях до успіху.

Попередній крок тут.

UPD. Наступний крок тут.

 

Щиро Ваш, Микола Кідер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *