7 кроків до своєї мети. Крок 2 – Стратегія і тактика.

Мета, бажання, мрія – це те, що принесе вам радість і щастя, або прибере непотрібний, зайвий головний біль. До своїх бажань, а тим більше мрій, потрібно ставитися серйозно. Чим більш скрупульозно, педантично ви сплануєте свій час і кроки по досягненню мети, тим більша ймовірність досягнення бажаного.

У даній статті я буду писати мінімум «води» і максимум порад, як найбільш продуктивно здійснити планування.

 

Стратегія і Тактика.

Розділіть вашу ціль на маленькі частини, виконання яких займе певний час і поставте дедлайн. Наприклад, хочу грати на гітарі. Завдання на тиждень – вивчити 4 нових акорди. Займаюся по 2 (3, 4) години в день і в кінці тижня перевіряю мої навички.

«Плануйте понеділок у неділю». Коли настає день, в який пора робити кроки по досягненню задуманого, думати і планувати пізно. Треба братися за роботу. Відкриваєте свій блокнот/ планер і в неділю увечері плануйте свій понеділок. У понеділок відкриваєте блокнот – і бачите перед собою дорожню мапу, план дій, і витрачаєте час не на думки: «А що б то сьогодні мені зробити?» – а, як кажуть, «з порогу» починаєте працювати. Вечір понеділка – плануємо вівторок.

Складні проблеми – пріоритет. З дитячих років ми чуємо: «Зробив діло – гуляй сміло!» У нашому випадку нічого не змінилося. Розібралися із завданнями на сьогодні – розслабтеся з друзями, з коханою(-ним), відвідайте кіно або музей. Але це Після роботи, а не Замість. Ми для себе стараємося. Пам’ятайте про це!

Відпочинок – запорука успіху. Здається, парадокс. Адже відпочинок – антипод активних дій. Однак, якщо ви будете примушувати себе працювати і робити це виключно на силі волі і кофеїні – ви можете легко перегоріти. А для відновлення себе після такого «щастя» треба немало часу.

Краще працюйте нормовано і з запланованими перервами. Якщо ви працюєте кілька годин поспіль – кожну годину робіть 10-хвилинну перерву (не дарма в школах уроки по 45 хвилин!)

 

Стратегія і Тактика

Не відкладайте на завтра те, що треба зробити сьогодні. Якщо у вас в записнику написано завдання – виконуйте. Халявити пізно. Звичайно, справа ваша, робити чи ні, однак згадайте, навіщо ви взагалі це все затіяли, якщо зараз будете філонити?

Завжди будуть виникати побічні проблеми. Вирішуйте їх у міру надходження. Поступово. Не впадайте у паніку, коли навалиться «все на раз». Спочатку – складні завдання, потім простіші. Чому така послідовність? Подолавши складну задачу і переходячи до більш легкої, ви будете відчувати прилив енергії та ентузіазму від розуміння того, скільки ви встигаєте. Хоча, здається навпаки: зроблю більше легких завдань – буду думати, як же я здорово використовував час-сили. Насправді, швидкі та легкі справи, оскільки їх багато, енергії вимагають купу, а результат – мізерний.

Інформаційне голодування. Вимкніть телевізор і радіо. Не читайте газет і не дивіться на білборди навколо. Сконцентруйтеся на своїй цілі. Шукайте інформацію вузькоспеціалізовану, що стосується вашої теми. Адже інформація, так чи інакше, «падає» в підсвідомість, навантажуючи її. Раз вже ми робимо щось важливе, давайте не перенапружувати нашу свідомість непотрібними дурницями.

стратегія і тактика

Щодня/ щотижня/ щомісяця проводьте ревізію зробленого. Подивіться в свій блокнот. Що вдалося, а що ні? Задайте собі питання: чому так сталося і що потрібно зробити, щоб поліпшити результат?

Не бійтеся «косяків». Всі ми люди і не завжди все йде, як нам хочеться. Нічого страшного. «Косяк» – це не кінець світу. Це лише маленька перешкода на вашому шляху.

Будьте до себе суворими, проте реалістичними. Не ставте захмарних цілей, досягнення яких фізично вимотає вас. Розділіть їх на більш дрібні, які пройдуть легше. Перевірено: книга на 200 сторінок, в якій 20 розділів, читається легше, ніж коли 100 сторінок, а розділів 2. Думка зрозуміла?

Такі от поради з питання тактики і стратегії. Добре продумайте що, коли і як ви будете робити. Бажаю вам швидких результатів на шляху до мети. До швидкої «зустрічі»!

Попередній крок тут.

UPD. Наступний крок тут.

 

Щиро Ваш, Микола Кідер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *