7 кроків до своєї мети. Крок 1 – Сила волі.

Ви вирішили, чого прагнете. Тепер треба зібратися з силами і думками і зробити найважче – сконцентруватися на досягненні бажаного. Не потрібно хапатися за щоденник і починати думати, як досягти мети, почекайте. Для початку давайте «відірвемо» себе від речей, які будуть заважати нам йти до мети.

 

Сила волі. Де ж тебе взяти?

Перше і головне – побороти лінь. Вона виникне і треба це прийняти. Хочете ви цього чи ні, легко у вас піде справа чи важко – не важливо. Не треба лякатися, коли побачите, що починаєте збиватися з плану. Єдине, що можна зробити з лінню – це просто її ігнорувати. Як би не  хотілося робити все що завгодно, крім ваших кроків до мети – не звертайте уваги і крокуйте. Тільки так. Або ви її, або вона вас. Третього, як кажуть «не дано». Крім того, лінь часто виникає, коли ви робите не те, чого насправді хотіли б. Тому на цьому етапі рекомендую обрану мету ще раз перевірити на істинність. Якщо твердо переконаєтесь, що прагнете саме того, до чого почали йти – то, як кажуть, арбайтен.

Сила волі

Боремося зі спокусами. Комп’ютер з іграми і соцмережами, друзі з пивом, кохана(-ний) з кінотеатром – все це важливі речі в житті, звісно. Однак вони будуть збивати вас зі шляху. Точніше так: як тільки ви приймете рішення і почнете рух до своєї мети, кількість пропозицій вийти на пиво/в кіно/в зоопарк і т.д. РІЗКО збільшиться. І відмовитися від них буде складно. Але це буде займати ваш час, який, при не найкращому плануванні, ви мали б витрачати на свій проект. При гарному плануванні часу вистачить на все.

Запам’ятайте: лінь і спокуси – це перевірка вашої націленості на результат. На скільки серйозно ви ставитеся до своєї мети, своїх бажань, своєї мрії. Тож, якщо вони виникають – це лише ознака того, що ви почали крокувати до справді чогось важливого.

Повальна необхідність у вас. Крім спокус і ліні, є ще один спосіб відвести вас від мети – завантажити справами. Їх буде стільки, що ви не матимете часу не те, щоб вибирати між кіно з коханою(-ним) або пивом з друзями, а серйозним вибором перед вами буде піти пообідати чи просто випити води/чаю? З усіх предметів в університеті одночасно почнуться практичні/ семінарські заняття; на роботі почнеться аврал і (на завтра, звичайно ж) будуть потрібними усі звіти; у всіх друзів одночасно поламаються комп’ютери і вишикується черга з тих, хто буде просити переставити їм Windows; на дачі тато, нарешті, вирішить побудувати альтанку, яку планували вже останні 10 років. Що робити?

 

Способи вирішення проблем

Перший – забити болт на свою мету-мрію і покірно виконувати завдання, які підкидає життя.

Другий – також покірно допомагати всім, кому треба: крутитися на роботі/в університеті, але налаштувати будильник на годину-дві раніше. Прокидатися о 6, якщо до цього ви вставали в 7. Ця година  буде єдиним часом для того, щоб ви далі рухалися крок за кроком до мети (звичайно, якщо ваше бажання – це гра на барабанах – о 6-йранку сусіди можуть  не зрозуміти ваш ентузіазм, проте, не завжди цілі такі радикальні). Тут головне – не зупинятися.

І третій – почати розрулювати проблеми (бувають такі, які просто не можна ігнорувати), але оголосити: «Шановні! Я розумію, що я зараз необхідний(-на) всім одразу. Однак з 8 до 10 вечора  у мене справи. Важливі. Якщо у вас є до мене прохання – звертайтеся або до 20 або після 22, із задоволенням допоможу.

І останнє. Це не фактор, який заважає, а скоріше побажання. Пам’ятайте про свою мету. Про те, що ви отримаєте «на виході». Радість, задоволення, новий досвід, матеріальне збагачення – це буде продукт вашої роботи. Пам’ятаючи про нього, ви зможете самостимулюватися.

Ось так, в кількох словах про те, що я мав на увазі під «Силою волі».

Завтра продовження! Залишайтеся зі мною!

Попередній крок читати тут.

UPD. Наступний крок тут.

 

Щиро Ваш, Микола Кідер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *