7 кроків до своєї мети

Маю задоволення повідомити, наступні 7 днів я буду публікувати цикл статей на тему створення цілей. Маю велику надію, що інформація буде корисною для всіх.

Для того, щоб отримати бажане, абсолютно байдуже що саме, треба зробити кілька кроків. З Вашого дозволу, я розпишу їх.

 

Крок 0 – Визначення мети.

Погодьтеся, щоб щось отримати – треба, для початку, вирішити, «Що» Ви хочете. Чого Вам не вистачає, або що Ви хотіли б отримати/пережити? Що принесло б для Вас радість? Відповідь на це питання запускає складний алгоритм отримання бажаного від життя. Хочете секрет? Життя завжди дає для тих, хто знає чого хоче. Халявщики-ж, у свою чергу, скаржаться на те, як же все складно влаштовано.

 

Крок 1 – Сила волі.

Існує на половину жарт, на половину чиста правда: прибирання в будинку починається з того, що треба прибрати себе від комп’ютера. Якщо Ви вирішили, що хочете отримати, що для вас важливе – не відволікайтеся на побічні речі. Їх буде достатньо завжди, і вони будуть тягнути Вас до себе як магніт. Якщо Ви вибрали мету – йдіть до неї!

 

Крок 2 – Стратегія і тактика.

Великі справи нахрапом не робляться. Сплануйте покроково процес отримання бажаного. З моменту «Зараз» (прийняття рішення), до моменту отримання бажаного. Найкраще – якщо Ви пропишете дедлайн. Мрія + дедлайн = Мета. Мрія без дедлайну = халява. Крім того, самодисципліна буде відігравати значну роль. У разі якщо цілі Ви не доб’єтеся, єдиний, перед ким Ви будете звітуватися – Ви самі.

 

Крок 3 – Початок руху.

Ви вирішили, чого ви хочете; відірвали себе від чинників, що заважають; налаштували “Силу волі”; збудували план досягнення бажаного. Що ж, тепер пора починати втілювати план в життя. Так-так, прямо після прочитання статті, починайте виконувати пункти плану. Ви все правильно зрозуміли!

 

Крок 4 – Перші результати, або «звіт для себе».

Через деякий час, в залежності від величини терміну досягнення мети/складності завдання, проведіть ревізію зробленого. Подивіться в свій план/графік. Що Ви зробили, а що ні? Напишіть, чому так вийшло. Не сваріть себе за косяки – так буває і від цього нікуди не дітися. Просто подивіться, що Ви встигли і чи вкладаєтесь у дедлайн.

 

Крок 5 – Зчепити зуби.

Часто буває, що бажане приходить не відразу. Тоді треба виконувати “Крок 5”. Зчепити зуби і через «не можу» просто рухатися по пунктам плану. Якщо Ви зібралися через N тижнів робити 200 віджимань від підлоги, але на перешкоді цьому стоять ваші фізичні можливості – перегляньте план. Чи достатньо він хороший. Внесіть правки, якщо треба, але головне – системно, не дивлячись ні на що – йдіть за планом. Робіть перерви, тільки не зупиняйтеся.

 

Крок 5.2 – «Зчеплення зубів 2»

У разі, якщо Ваша мета насправді об’ємна, наприклад, стати віртуозом гітари, рано чи пізно процес навчання почне сильно «буксувати». Ви натрапите на момент, коли буде здаватися, що ваш прогрес зупинився. Тобто, витрачаючи той же час, наприклад, 2 години на день на гру, ви будете бачити, що результату або немає взагалі, або він незрівнянно менший, ніж той, який був на початку вашого шляху. У такі моменти дуже важливо зчепити зуби повторно, так би мовити, і продовжувати наполегливо займатися далі. Не кидати начате.

 

Крок 6 – Ентузіазм.

У разі, протилежного описаному в «Кроці 5» – коли заплановане виходить «як по нотах» – людина потрапляє в найбільш продуктивний і позитивний стан. Ентузіазм, натхнення. Відчуття наповненості, сили, якими можна гори перевернути. Тримайтеся цього стану і рухайтеся вперед!

 

Крок 7Задоволення від процесу і від результату.

Не дивуйтесь. Так, переживання задоволення – це також крок. Все, що Ви робите, а вже тим більше те, що отримаєте в результаті – має приносити Вам задоволення. Кажуть, що ідеальна робота – це коли Вам платять за те, що приносить для Вас кайф. Перебувайте в стані ентузіазму частіше і отримуйте задоволення на шляху до своєї мети і від життя в цілому.

От і все. 7 простих (хоча, кому як 🙂 ) кроків, пройшовши які Ви отримаєте те, чого хочете. У наступних статтях я буду детально розкривати кожен із кроків. Все тільки починається! 🙂

Наступна стаття тут.

 

Щиро Ваш, Микола Кідер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *