Особистісне зростання

Напевно, про особистісне зростання не чула або тільки ледача, або дуже щаслива людина.

Які тільки продукти не подають фахівці «навколопсихологічного» профілю під соусом “особистісне зростання”: обіцяють вивести вас із сумнозвісної “зони комфорту”; розвинути купу малу здібностей-талантів; вивести вас на новий рівень якості всього життя і багато-багато іншого, на що тільки здатна фантазія.

Але перед тим, як зрощувати цю свою «особистість», давайте з’ясуємо, чим насправді вона являється.

У психології для позначення конкретної людини використовують різні терміни – індивід, індивідуальність і, власне, особистість.

Індивід – це конкретний, одиничний представник людського роду.

Індивідуальність – сукупність унікального поєднання психологічних, фізіологічних і соціальних особливостей кожної конкретної людини.

Поняття «особистість» характеризує людину, як соціальну істоту, яка виконує певну роль в соціумі і включена в стосунки з іншими людьми. Відповідно, якостями, котрі характеризують людину як особистість є ті, які проявляються в її вчинках, діях та інших формах взаємодії з іншими людьми. Не можна бути особистістю поза соціумом.

Звідси нескладний висновок: істинним особистісним зростанням є розвиток відносин з оточуючими. Ви можете записатися на курси крою та шиття, досконало оволодіти англійською, з натхненням слухати Моцарта або захоплюватися роботами Пікассо. Але це ніяк не розвиває вас як особистість, якщо ви продовжуєте лаятися з чоловіком, не можете знайти спільну мову з батьками або налагодити контакт зі своєю дитиною. Інша справа, якщо курси крою та шиття допомогли вам налагодити відносини з мамою і знайти більше тем для спілкування. Ви можете прочитати 1000 і 1 книгу по сімейному щастю, але отримані знання не матимуть нічого спільного з розвитком, доки ви не почнете застосовувати їх в своїх стосунках.

особистісне зростання

Людина, котра свідомо працює над своїми стосунками з іншими людьми, працює і над своїм розвитком. І, відповідно, навпаки. Адже прогрес, зростання Особистості є тільки там, де є розвиток стосунків.

 

З вірою у Вас, Тетяна Кідер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *