Я хочу схуднути. Для чого мені психолог?

Люди, які вважають, що мають зайву вагу, до психолога звертаються в останню чергу, якщо взагалі звертаються. Спочатку вони мучать своє тіло голодуванням, дієтами, виснажливими фізичними тренуваннями, різноманітними препаратами для схуднення, але результату немає або він не довгостроковий. В сухому залишку маємо розчарування у собі, ненависть до власного тіла, самооцінку нижче плінтуса, незадоволеність життям в цілому.

«Це, може, і так, але як психолог допоможе мені схуднути, – запитаєте ви? – Адже зараз кожна дитина знає, що зайва вага в основному від неправильного харчування і малоактивного способу життя. Якщо результату немає – значить, мало старався.» Певною мірою я з вами погоджусь.

Але дайте відповідь на просте питання: чому, знаючи що, коли і скільки «правильно їсти» ви вечорами застаєте себе біля порожньої коробки цукерок або помічаєте, що за день з’їли запаси, розраховані на півтижня?

Причиною зайвої ваги справді часто є неправильне харчування. Але чому, свідомо чи несвідомо ви обираєте харчуватись саме так – це те питання, з яким вам допоможе розібратись психолог.

схуднути

Психологічних причин такої харчової поведінки може бути безліч. Майже будь-яка, яку ви знайдете в гуглі, існує. Це і невміння переживати емоції; і стосунки, у тому числі з батьками; і порушення особистісних кордонів; і вторинна вигода і багато інших. Що із цього всього є причинами вашого переїдання – ви і з’ясовуєте з психологом. Далі ви разом працюєте не в напрямку «схуднути», а розібратися із причинами, наприклад, переїдання, по трохи змінювати свою поведінку.

Психолог не дасть вам обіцянок, що ви срочно-нєпрємєнно схуднете. Але ви можете навчитись любити, поважати себе і своє тіло, посміхатись своєму відображенню у дзеркалі, радіти життю – хіба не для цього ви хотіли скинути вагу? А схуднення часто (але не обов’зково) відбувається без ваших сильних зусиль, як приємний бонус)

 

З вірою у Вас, Тетяна Кідер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *