Комфорт і тіло

Довго не міг знайти назву для статті. Думаю, що такий варіант найбільш точно описує суть питання. Щоб довго не затягувати зі вступом, перейдемо до справи.

Тіло людини створене таким чином, що в разі, коли виникає відмінне від норми відчуття – це сигнал. Завдання сигналу – показати свідомості, що тіло потрапило в ту чи іншу ситуацію і з ним відбувається щось приємне або не дуже. Розглянемо на прикладі: людина лягає в ванну. Спочатку відчувається температура води. Якщо вона зависока, тіло реагує, і «в голову» приходить усвідомлення: воду потрібно розбавити холодною водою. Адже якщо тіло занурити в дуже високу температуру / перекинути на себе щось гаряче – буде опік. Якщо ж температура води у ванні занадто холодна – треба додати гарячої, оскільки можна змерзнути. Банально і очевидно, правда?

 

Звідки беруться відчуття в тілі

Біль, набряк, відчуття лоскоту, напруга і розслаблення м’язів, поколювання – це далеко не повний список відчуттів, які виникають в тілі через певні внутрішні (всередині тіла) або зовнішні процеси (коли який-небудь подразник контактує з тілом). Базовий і найбільш сприятливий для тіла стан, як правило, свідомістю не помічається. Коли немає ні сверблячки, ні зубного болю, очі не печуть і так далі – людина говорить: «Я в порядку». Це означає, що тіло перебуває в еталонному стані «норми»  або кажуть «комфорт». На жаль, такий стан є короткочасним. Людину постійно щось «дражнить», аналізатори постійно працюють і «ловлять» сигнали. Ми щось бачимо, чуємо, відчуваємо на смак, до нас доносяться запахи… Взаємодія із зовнішнім світом змінює відчуття в тілі. Вони бувають для нас приємними – відчуття ситості після смачного обіду, або неприємними – відчуття болю від падіння з велосипеда.

Ці маячки (сигнали) ми вчимося сприймати з дитинства і, в більшості випадків, вони корисно-інформативні. Все життя людина намагається жити так, щоб отримувати більше приємних сигналів, ніж неприємних. Відчувати більше задоволення, аніж болю.

 

Комфорт. Як облаштувати?

Налаштувати комфорт навколо себе зовсім не складно і дуже корисно: поліпшується психологічний стан; росте відчуття щастя;  навіть покращується імунітет.

Як це зробити? Оточити себе речами, які викликають у вас приємні відчуття. Підкреслюю, саме у Вас. Бачите, модні дизайнери справді можуть створити прекрасний, модний, який там ще, інтер’єр у вашому будинку. Але якщо Вам там погано, хай він буде хоч 100 разів комфортний – задоволення він не принесе.

А облаштувати відповідно до своїх потреб і відчуттів – завжди вірний вихід.

комфорт

Хвороби – це порушення внутрішнього комфорту. Щоб їм запобігти, ми можемо:

  • свідомо, уважно ставитись до свого тіла;
  • відстежувати зміни, які відбуваються всередині нас;
  • вчасно реагувати на прояви маячків нашого тіла.

Виконуючи такі не хитрі правила ваше здоров’я завжди буде міцним, а настрій хорошим!

 

Висновки

Прислухайтеся до свого тіла. Робіть речі, які будуть йому приємними і уникайте тих, які викликають неприємні відчуття.

Подумайте, навіть емоції мають певні фізичні прояви: відчуття небезпеки, як правило, відчувається в області шлунку (ще називають стан «м’який живіт»); весь спектр любовних почуттів відгукується теплом в області серця; а сексуальну напругу відчуваємо також теж в певній зоні, і це не ніс чи спина.

Налагоджуйте комфорт навколо себе. Будьте щасливі і здорові!

 

Щиро Ваш, Микола Кідер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *