Бодіпозитив: лінь чи любов до себе?

Тренди – річ невблаганна. Вони існують завжди, незалежно від того, хочемо ми їм слідувати чи ні. Хтось відверто критикує їх наявність, а для когось вони служать опорою у світі, який постійно змінюється, поки не збудована внутрішня опора на себе.

Якої з цих двох позицій ви би не дотримувались, все одно на слідування трендам або протистояння їм витрачається велика кількість внутрішньої енергії, яку ви могли би вкласти у речі, які мають для вас більше значення.

Одним із найбільших пожирачів енергії  у суспільстві (не тільки сучасному) є мода на… тіло.

У той час, коли соцмережі рясніють від сторінок фітоняшок, противники неприродної «ідеальності» демонстративно фарбують неголене волосся під пахвами з лозунгами: «Я прекрасна такою, як є!»

То ж на чиєму боці правда? І чи є тут здоровий глузд?

 

Трошки історії

У 1996 році Конні Собчак та Елізабет Скотт створили організацію «The body Positive». Елізабет на той час була психотерапевтом і працювала з людьми, у яких були розлади харчової поведінки. Конні ж сама мала таку проблему і втратила сестру, у котрої була булімія. Жінки об’єднались для того, аби допомагати людям позбавитись ненависті до власного тіла,  формувати здорове уявлення про те, яким воно може/має бути, навчитись комфортно жити у власному тілі і відмовитись від згубних стандартів краси, які нав’язує індустрія моди.

Головний критерій здорового сприйняття власного тіла – те, наскільки вам особисто у ньому комфортно, а не скільки компліментів чи лайків під фото ви отримуєте.

Але сучасні фітоняшки (люди, які заробляють на тому, аби вас «похудєть») почали негативно трактувати бодіпозитив у контексті ваги. Вони говорять, що ті, хто має надмірну вагу апріорі не можуть любити і приймати себе такими як є, а подібні фрази використовують як виправдання власної ліні. Але ж почекайте: ХТО і перед КИМ має виправдовуватись? Хто сказав, що фітоняшки, б’юті-блогери і т.д. диктують правила гри під назвою «МОЄ життя у МОЄМУ тілі»?

 

Те, як виглядає ваше тіло – ваша особиста справа. Ніхто не в праві засуджувати вас за так звані зайві кілограми чи примусово відгодовувати за надмірну худобУ.

 У цьому, власне, і полягає одна із ключових ідей бодіпозитиву: повага до тіл інших людей у всьому їх різноманітті. Прихильники цього руху намагаються донести, що всі люди мають різний розмір тіла, колір шкіри, структуру волосся і це – НОРМАЛЬНО. Нормально не відчувати сором за те, що ваші параметри далекі від 90-60-90, а шкіра не біла-білесенька.бодіпозитив

Бодіпозитив – це не про відмову від гоління, косметики, спорту. Це вибір  любити своє тіло різним: з косметикою і без, з поголеним і фарбованим волоссям під пахвами, з твердими кубиками на пресі чи м’яким животиком. Це повага свого права і права інших жити у тому тілі, у якому хочеться. Головне – проявляти свою тілесність так чи інакше не тому, що хтось сказав що так правильно, модно, а  тому, що ви відчуваєте своє власне бажання, наприклад займатись спортом чи нанести макіяж.

 

З вірою у Вас, Тетяна Кідер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *