Прийняття

Якщо в житті, в собі вас щось не влаштовує, цілком розумно вжити заходів для того, щоб такий стан речей змінити. І, природно, без внутрішніх, особистісних змін не обійтися. Досить часто доводиться спостерігати, як в погоні за позитивними змінами люди хапаються за дуже різні і часто суперечливі ідеї. Цих людей аж ніяк не можна назвати ледарями, адже зусиль ними витрачається багато, дій робиться величезна кількість, але далеко не завжди досягається результат, заради якого всі сили вкладалися. Але чи полягає їх завдання в тому, щоб не виглядати ледарями?

Сьогодні і в наступні кілька днів пропоную розглянути деякі поняття, які лежать в основі глибоких особистісних змін. Часто якісь популярні поради щодо вирішення того чи іншого питання працюють лише тоді, коли накладаються на цей «фундамент».

Отже, першим етапом на шляху до вирішення будь-якої внутрішньої задачі є прийняття. Полягає воно в тому, що ви займаєте позицію спостерігача і просто дивитесь на те, що відбувається навколо. Уявіть собі, що ви – камера відеоспостереження. Її функція – безперервно відстежувати все, що відбувається в її полі доступу. В такому спогляданні немає дуальності – «подобається-не подобається», «добре-погано», «красиво-жахливо» і т.д.

прийняття

В такому стані немає місця тому, щоб за чимось уважно спостерігати, а на щось закривати очі, відводити погляд, робити вигляд, що нічого не відбувається. Камера фіксує абсолютно все, що відбувається «на її очах» – будь то освідчення в коханні, автомобільна катастрофа, вбивство або зорепад. Прийняття – це щосекундний процес активного усвідомлення реальності без спроб її змінити, ігнорувати, протистояти їй, заперечувати її, чинити опір.

 

Увага! Не плутати прийняття зі смиренністю.

Смиренність – це останній крок в спробах що-небудь змінити, який не привів до бажаного результату. Прийняття – це лише перший етап, відштовхуючись від якого, ми приймаємо рішення щось змінити або залишити все так, як є.

Приймаючи сам факт існування чого-небудь, ви самі вирішуєте, що з ним далі робити. Вилікувати хворобу ви не зможете, якщо не зізнаєтесь самі собі чесно, що вона є. Вирішити вивчати англійську ви зможете після того, як чесно для себе виявите, що і двох слів не можете об’єднати в щось, хоча б трохи схоже на речення. Коли ви володітимете достатньою сміливістю бачити те, що в дійсності відбувається, ви виявите, що світ, коли перестає бачитися в рожевому кольорі, не перетворюється в чорно-білу мазанину, а навпаки, вирує від кількості фарб.

 

З вірою у Вас, Тетяна Кідер.

UPD. Наступний крок – тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *